piątek, 1 lutego 2013

Tutorial- Bucik dla maluszkaWitam ponownie,


dzisiaj zajmiemy się dość wdzięczną robótką a mianowicie Bucikiem dla maluszka.
Wbrew pozorom strasznie trudno znaleźć w internecie jakiś prosty obiektywny i przede wszystkim pomocny
tutorial procedury szydełkowania tutaj wzorowałam się na bucik.
Postaram się Wam udostępnić go najłatwiej jak mogę udostępniając dużo zdjęć projekt jest niezwykle prosty na stópkę 9cm.
Dla mnie to najciekawszy temat szydełkowania, ponieważ niemowlęta rosną w oczach a w czasie ciąży trzeba zająć sobie jakoś czas, a robienie bucików jest na nie idealne.

Instrukcję podzielimy na trzy części: podeszwę i cholewkę i wierzch bucika.

Podeszwa:


Rząd 1: 16 oczek łańcuszka, 5 słupków w czwarte oczko łańcuszka od szydełka, po jednym słupku w  następne 11 oczek łańcuszka,  6 słupków w ostatnie oczko łańcuszka (koniec gdzie będą paluszki). Pracując na przeciwnej stronie łańcuszka, po jednym słupku w  następne 11 oczek łańcuszka. Połącz oczkiem ścisłym w 3 oczko łańcuszka (34 słupki).

Rząd 1
 Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w to samo oczko co oczko ścisłe, po 2 słupki w każdy z następnych 5 słupków, po jednym słupku w  następne 11 słupków, po 2 słupki w każdy z następnych 6 słupków, po jednym słupku w  następne 11 słupków, połączyc oczkiem ścisłym w 3 oczko łańcuszka (46 słupków).

Rząd 3-4: 3 oczka łańcuszka, 1 słupek w  każdy  kolejny słupek dookoła.  Zaciągnij i odetnij nić.Wierzch bucika:

Rząd 1: 9 oczek łańcuszka, 1 słupek w czwarte oczko łańcuszka od szydełka, po jednym słupku w nastepne  4 oczka łańcuszka, 6 słupków w ostatnie oczko łańcuszka. Pracując na przeciwnej stronie łańcuszka, po jednym słupku w nastepne 6 oczek łańcuszka. Odwrócić robótkę (18 słupków).

 

Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, po jednym słupku w nastepne 5 oczek łańcuszka, 2 słupki w każdy z następnych 6 słupków, po jednym słupku w nastepne 6 oczek łańcuszka. Odwrócić robótkę (24 słupki). 


Rząd 3: Przyłóż zrobione śródstopie równo do „palcowego” końca stópki i połącz półsłupkami. Nie zaciągaj ani nie odcinaj nici.

Jeśli wolicie bardziej oble kształty możecie wywrócić bucik na drugą stronę i będzie gładki jak skarpetka:

Cholewka:

Rząd 1: 2 oczka łańcuszka, słupek w każdy kolejny słupek stopki dookoła pięty oraz wolnego brzegu śródstopia. Połącz w pierwszy słupek, omijając pierwsze 2 oczka łańcuszka  (30 słupków). Nie odwracaj.


 Rząd 2: 3 oczka łańcuszka, słupek w każdy kolejny słupek. Rząd 3: (3 oczka łańcuszka, słupek, 1 oczko łańcuszka, 2 słupki) w pierwszy słupek, pomiń następne 2 oczka, * muszelka (2 słupki, 1 oczko łańcuszka, 2 słupki) w następy słupek, pomiń następne 2 oczka. Powtórz * dookoła cholewki.  Połącz w 3 oczko łańcuszka.


 Rząd 4: oczko scisłe w następy słupek, (oczko scisłe 3 oczka łańcuszka, 3 słupki) w pierwsze pojedyncze oczko w muszelce. *4 słupki w następne pojedyncze oczko w muszelce.  Powtórz * dookoła. Zaciągnij i odetnij nić. Pozostaje nam tylko zrobić sznurówkę z 110oczek i wsunąć ją w przedostatni rząd bucika i gotowe!
Oczywiście procedurę należy powtórzyć przy drugim buciku.